Daniel de Brouwerschool in startblokken voor nieuwe G-Loop

De Daniel de Brouwerschool in Wilp is een school voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen. Maar dat is geen enkele beperking om niet massaal mee te doen aan de IJsselloop. Ze doen zowel mee aan de lange afstanden als aan de nieuwe G-loop. Vijf vragen aan Anita Bruyns, vakleerkracht Bewegingsonderwijs en Vrijetijdsfunctionaris bij de Daniël de Brouwerschool. Met Laetitia Glaubitz en Tirza Kruk is ze nauw betrokken bij de begeleiding van de lopers. ‘Bewegen is voor iedereen. De G-loop is een mooi opstapje om later aan de 5 km mee te doen.’

1. Waarom doen jullie als school mee aan de IJsselloop?
‘Een aantal jaren geleden hebben we ook meegedaan. Dat was voor onze leerlingen een grote belevenis. We willen als school en sectie bewegingsonderwijs leerlingen stimuleren om in hun vrije tijd ook te bewegen. Bewegen is gezond. We zoeken naar activiteiten die ze ook buiten school kunnen doen. Dit evenement leeft in Deventer en omgeving. Veel leerlingen wonen in en om Deventer en beleven dit van de zijlijn mee. Het is natuurlijk prachtig dat zij ook de gelegenheid krijgen om mee te doen, in hun eigen tempo. Met begeleiding van ouders en teamleden van de Daniel de Brouwerschool. Want voor onze leerlingen met een verstandelijke en soms ook motorische beperking is het niet zo vanzelfsprekend dat zij aan zo’n groot evenement mee kunnen doen.’

2. Met hoeveel gaan jullie meedoen?
‘Negen leerlingen lopen de 1 kilometer, tien leerlingen lopen mee met de 5 kilometer. Bij de 1 kilometer lopen ook nog vijf ouders mee als begeleider van hun zoon/dochter. Bij de 5 kilometer lopen ook vijf ouders of collega’s mee als begeleider.’

3. Het is de eerste keer dat er een G-loop is. Is dat wenselijk of eigenlijk zou iedereen aan zelfde event mee moeten doen?
Een aantal leerlingen kan (nog) niet zo lang achter elkaar lopen. Daarom is het erg leuk dat er een G-loop wordt gehouden. Een opstapje naar meer trainen voor de 5 kilometer. Maar daarnaast natuurlijk ook fantastisch dat deelnemers die moeite hebben met een langere afstand en/of lopen in een drukke omgeving, toch de gelegenheid krijgen om een prestatie te leveren. Bewegen is voor iedereen!’

4. Zijn jullie al druk in training?
Wij zijn zeker druk bezig met de voorbereidingen. Tijdens de gymlessen doen we duurloop-trainingen en stimuleren de leerlingen om thuis ook te trainen. En…….wie weet krijgen ze hun familieleden enthousiast om ook mee te doen. Het is al heel erg gaaf om te zien dat ook collega’s zich gaan voorbereiden om de 5 kilometer te lopen als begeleider van onze leerlingen. Bij de 1 kilometer loop begeleiden veel ouders hun kind. Geweldig!’

5. Hoe is het enthousiasme in aanloop er naar toe? Helpt het jullie ook in de programmering van de lessen. Helpt het om gezondheid op de kaart te zetten?

Gezondheid is sowieso een item bij ons op school. De Daniel de Brouwerschool is een Gezonde School. Er wordt veel aandacht besteed aan veel bewegen door te sporten en zwemmen en lessen aan te bieden over een gezond voedingspatroon. Kortom, we staan in de startblokken om deel te nemen aan de IJsselloop!'